Kalendar događaja

Želimo da vas informišemo o svim događanjima u našem gradu, a i širem zato u koliko se neke od informacija ne mogu naći u kalendaru događaja, pratite nas na facebook-u, instagramu, twitter-u, google + i saznajte sve o kulturnim događajima!

  • KONCERTI

    01.07 u 20:30h - Jazz Koncert: The Chick Corea Electric band @ Kombank Arena,

    • jazz   • koncert   • the chick corea electric bend  • kombank arena

    01.07 u 21h - Uživo u Beogradu – Lula Pena & Hajden Čisholm (cena karat na ulazu: 800 dinara) @ KC Grad,

    • koncert   • uživo u beogradu   • lula pena & hajden čisholm   • kc grad

    02.07 u 10h – Koncert za decu u okviru 17. Međunarodnog festivala za orgulje „Dani orgulja“ @ Muzej nauke i tehnike,

    • koncert   • deca   • dani orgulja   • kc grad

    02.07 u 21h - Koncert Beogradskog Diksilend orchestra – Sto godina džeza u okviru programa 26. Belefa @ SKC bašta,

    • koncert   • diksilen orchestra    • sto godina džeza   • belef   • skc bašta

    03.07 u 20:30h - Koncert: Monday Blues (Ulaz je besplatan) @ DOB,

    • koncert   • monday blues   • muzika    • dob

    04.07 u 20:20h - Koncert Pavela Kohuta u okviru 17. Međunarodnog festivala orgulje “Dani orgulje”@ Katedrala Blažene Djevice Marije,

    • koncert   • pavel kohut   • dani orgulja   • katedrala

    04.07. u 21h – Koncert: Ricarda Cometa (cena ulaza: 200 dinara) @ CK13, Novi Sad,

    • koncert   • richard cometa   • muzika    • ck13   • novi sad

    04.07 u 22h – Koncertna promocija albuma “Dreamer” Aleksandre Dende @ Bitef art kafe / Letnja scena,

    • koncert   • promocija   • dreamer   • aleksandra dende   • bitef art kafe

    05.07. u 20:30h – Koncert  Julije Lener u okiviru 26. Međunarodnog festivala orgulja @ Katedrala Blažene Djevice Marije,

    • koncert   • julije lener   • belef   • katedrala

    05.07. u 21h – Koncert Ivana Bosiljčića – “Par stihova za nas” (cena karata: 800 dinara) u okviru programa 17. Belefa @ Bašta SKC,

    • koncert   • ivan bosiljčić   • belef   • bašta skc

    06.07. u 19h – Grad u hladu: Mish Mashs Sessions @ KC Grad,

    Nastupaju:

    Apparat, Moderat, Flume, Washed Out, Bonobo, a kasnije i Crystal Castles, SBTRKT, Peaches, Hercules & Love Affair

    • koncert    • grad u hladu    • mish mashs sessions   • kc grad

    06.07 u 20:30h – Zatvaranje 17. Međunarodnog festivala „Dani orgulja“: Orgulje i fanfare koncertom @ Katedrala Blažene Djevice Marije,

    Nastupaju:

    Lana Jelenković (Srbija) - orgulje, Filip Rebman (Nemačka) - truba, Aleksandar Solunac (Srbija) - truba, Sebastijan Marhold (Austrija) - tuba

    • koncert   • orgulje i fanfare   • dani orgulja   • katedrala

    07.07. u 21h – Sweet Summer Soul: MaraQYa vs Bege Fank (cena karte: 300 dinara do ponoći, a posle 200 dinara) @ KC Grad,

    • koncert   • sweet summer soul   •maraqya vs begew fank   • kc grad

    08.07 u 18h – Grad u hladu: Žiška @ KC Grad,

    •koncert   • grad u hladu   • žiška   • kc grad

    10.07 u 20h – Koncert: MOTO – Muzičko operska teatarska organizacija – „Muzika bez granica“ u okviru programa 26. Belefa @ Skupština grada,

    • koncert   • moto   • belef   • skupština grada

    10.07 u 20:30h – Koncert: Monday Blues (Ulaz je besplatan) @ DOB,

    • koncert   • monday blues   • muzika   • dob

    12.07 u 21h – Koncert: Femi Kuti (Velika Britanije, cena ulaznice: 1200 dinara) u okviru programa 26. Belefa @ Bašta SKC,

    • koncert   • femi kuti   • belef   • bašta skc

    13.07 u 21h – Koncert grupe „The Bestbeat“ (cena karte: 500 dinara) u okviru programa 26. Belefa @ Bašta SKC,

    • koncert   • the bestbeat   • belef   • bašta skc

    15.07 u 19h – MjuzNews predstavlja: Luke Black Live (karte: 300 dinara) @ KC Grad,

    • koncert   • mjuznews   • luke black live   • kc grad

    16.07 u 21h – Koncert Svetskog omladniskog hora iz Mađarske (cena ulaznice: 500 dinara) u okviru programa 26. Belefa @ Velika sala SKC,

    • koncert   • omladinski hor   • belef   • velika sala skc

    17.07 u 20:30h – Koncert: Monday Blues (Ulaz je besplatan) @ DOB,

    • koncert   • monday blues   • muzika   • dob

    18.07 u 21h – Koncert – turneja povodom promocije prvog albuma CIGARETTES AFTER SEX (Bruklin), kao predgrupa nastupa: Ana Ćurčin (cena ulaznica: 1700 dinara) @ Sportski centar 11. april,

    • koncert   • turneja / promocija albuma   • ana ćurčin   • 11 april

    18.07 u 21h – Koncert benda Šinobusi (cena ulaznice: 500 dinara) u okviru programa 26. Belefa @ Bašta SKC,

    • koncert   • bend šinobus   • belef   • bašta skc

    19.07 u 21h – Koncert Jasmine Trumbetaš – „Ljubav i život žene“ u okviru programa 26. Belefa @ Skupština grada,

    • koncert   • jasmina trumbetaš   • ljubav i život žene   • skupština grada

    23.07 u 21h – Koncert povodom zatvaranja 26. Belefa – Koncert Bajage i Instruktora (cena ulznice je 1200 dinara) @ Bašta SKC,

    • koncert   • bajaga i instruktori   • belef   • bašta sk

    24.07 u 20:30h – Koncert: Monday Blues (Ulaz je besplatan) @ DOB,

    • koncert   • monday blues   • muzika   • dob

    27.07 u 22h – Koncert: Sirovi bluz i oštri fank Keziaha Jonesa (Nigerija) @ Bitef art cafe Summer Stage, Kalemegdan / teniski terenia,

    • koncert   • bluz i& funk   • bitef art cafe   • kalemegdan

  • IZLOŽBE

    01. - 14.07 - Izložba knjiga “Čitajte na raspustu” autora: Rastka Marković @ DKSG / Hol Biblioteke,

    • izložba   • knjiga   • čitajte na raspustu   • dksg   • hol biblioteka

    01.07 u 18h - Otvaranje izložbe – Ciklus - Energija materijala: Drvo @ Muzej Zepter,

    • izložba   • energija materijala   • drvo   • muzej zepter

    04.07 u 19h – Otvaranje izložbe „Dr Niko Zupčanin“ – Povodom 140- godišnjice rođenja osnivača Slovenskog etnografskog muzeja, izložba je otvorena do 31.07 @ Etnografski muzej,

    • izložba   • dr niko zupčanin   • slovenski etnografski muzej   • etnografski

    04.07 u 19h - Otvaranje izložbe fotografija „STEP – PASSO – ČEKOR – HAP – SCHRITT – PAS – ADIM –ŠAG” autora Lidije Antonović u okviru programa 26. Belefa @ Galerija Cirkus SKC (kružni prostor),

    • izložba   • fotografija   • belef   • galerija skc

    08.07 u 19h -  Otvaranje izložbe fotografija „APRÈS” autora Nemanje Maraša u okviru programa 26. Belefa @ Velika galerija SKC,

    • izložba   • fotografija   • belef    • velika galerija  • skc

    12.07 u 19h - Otvaranje izložbe „Kaligrafija – tradicionalno, moderno, savremeno“ autora: Silvane Ručnov u okviru programa 26. Belefa @ Kuća Legata,

    • izložba   • kaligrafija   • belef  • kuća legata

    14.07. u 21h – Pokretna instalacija Teatra Mimart (cena ulaznice: 300 dinara, a trajanje preformansa oko30 – 40 minuta) u okviru programa 26.Belefa @ Bašta SKC,

    • izložba   • poktretna instalacija   • teatar mimart   • bašta skc

    16. - 31.07 – Izložba knjiga „Serbian Novels“ autor: Rastko Marković  @ DKSG / Hol Biblioteke,

    • izložba   • knjiga   • serbian novel   • dksg   • hol biblioteke

    26.07. u 19h – Otvaranje izložbe Vajara Srbije – Vajarske sekcije Udruženja likovnih umetnika Srbije (izložba je otvorena do 21.08) @ Paviljon Cvjeta Zuzorić,

    • izložba   • vajari   • srbije   • paviljon cvjeta zuzorić

     

  • TRIBINA/PREDAVANJA

    03 - 07.07 u 19h - Tribina: Religija i nacionalizam @ DOB / Klub,

    • tribina   • religija   • nacionalizam  • dob / klub

    25.07 u 19h - Tribina: Mitovi i stereotipi u funkciji Geopolitike – Srbofobija i njeni izvori, autori predavač: prof. dr Ljubiša Despotović @ KCNS,

    • tribina   • geopolitika   • srbofobija   • dob / klub

  • RADIONICE

    06.07 u 17:30h - Radionica: Kako predstaviti sebe – radionica za studente @ SKC / Novi prostor,

    • radionica   • kako predstaviti sebe   • studenti   • skc / novi prostor

    08. i 09.07 u 17h - Radionica Asertivnost @ DKSG / Klub Magistrala,

    • radionica  • asertivnost   • dksg   • magistrala

  • RAZNO

    01.07 od 09h - Letnja škola karikature @ Dom omladine Pančevo,

    • letnja   • škola   • kariktura   • dom omladine pančevo

     03.07 od 12 - 16h - Savetovalište – Dan sa psihologom @ SKC / Novi prostor,

    • saveovalište   • dan   • psiholog   • skc

     07. 08 i 09.07 u 13h - Džez masterklas Vladimira Kostadinovića izloža i oslobađanje fest @ DKSG / Mala sala,

    • džez   • masterklas   • oslobađanje fest   • dksg / mala sala

    13.07 - Mondo Bizzaro – Noć filmskih trejlera – Nova sezona – Vol.3  @ DKSG / Amfiteatar,

    • mondo bizzaro   • noć filmskih trejlera   • nova sezona   • dksg / amfiteatar

  • FILMOVI

    02.07 u 18 i 20:30h - Projekcije filmova @ Jugoslovenska kinoteka,

    Program:

    u 18h - „Beti Blu” -  “37°2 Le Matin/Betty Blue” (FRA, 1986, film traje 2h)

    uloge: Beatris Dal (Beatrice Dalle), Žan-Ig Anglad (Jean Hugues Anglade)

    režija: Žan Žak Bene (Jean Jacques Beineix)

    u 20:30h - ”Iznenda prošlog leta” – “Suddenly, Last Summer” (VB/SAD, 1959, film traje  1h i 54 minuta)

    uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)

    režija: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

    • projekija   • filmovi   • beti blu   • iznenada prošlog leta   • kinoteka

    03.07 u 18 i 20:30h - Projekcije filmova @ Jugoslovenska kinoteka,

    Program:

    u 18h - „Grofica iz Hong Konga” – “A Countess From Hong Kong” (VB, 1967, film traje 2h)

    uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marlon Brando (Marlon Brando)

    režija: Čarli Čaplin (Charles Chaplin)

    u 20:30h - “Drage zvezde velikog medveda” – “Vaghe stelle dell’orsa... / Sandra” (ITA, 1965, film traje 1h i 45 minuta)

    uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žan Sorel (Jean Sorel)

    režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti

    • projekcija   • film   • grofica iz hong konga   • drage zvezde velikog medveda   • kinoteka

    04.07 u 18 i 20:30h – Projekcije filmova @ Jugoslovenska kinoteka,

    Program:

    u 18h -" Dani velikih talasa"  (SAD 1978, film traje 2h)  - "Big Wednesday"

    uloge: Džan-Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent), Geri Bjusi (Gary Busey)

    režija: Džon Milijus (John Milius)

    u 20:30h - "Prozor u dvorište"  (SAD, 1954, film traje 1h i 54 minuta) - "Rear Window"

    uloge: Džejms Stjuart (James Stewart), Grejs Keli (Grace Kelly)

    režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

    • projekcija   • film   • dan velikih talasa   • prozor u dvorište  • kinoteka

    05.07 u 18 i 20:30h - Projekcija filmova @ Jugoslovenska Kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Mediteraneo" (ITA, 1991, film traje 1h i 36 minuta) - "Mediterraneo"

    uloge: Diego Abatantuono (Diego Abatantuono), Klaudio Bigalji (Claudio Bigagli)

    režija: Gabriele Salvatores (Gabriele Salvatores)

    u 20:30h - "Sedam godina vernosti" (SAD, 1955, film traje  1h i 45 minuta) - "The Seven Year Itch"

    uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Tomi Juel (Tommy Ewell)

    režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

    • projekcija   • film   • mediteraneo   • sedam godina vernosti   • kinoteka

    06.07 u 18 i 20:30h - Projekcija filmova  @ Jugoslovenska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Lepota poroka" (Jugoslavija, 1986, film traje 1h i 45 minuta)

    uloge: Mira Furlan, Milutin Mima Karadžić

    režija: Živko Nikolić

    u 20:30h - "Plaža" (SAD/VB, 2000, fil traje 1h i 59 minuta) - "The Beach"

    uloge: Leonardo DiKaprio (Leonardo DiCaprio), Tilda Svinton (Tilda Swinton)

    režija: Deni Bojl (Danny Boyle)

    • projekcija   • film   • lepota poroka    • plaža   • kinoteka

    07.07 u 18 i 20:30h - Projekcija filmova @ Jugoslovenska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Ajkula" (SAD, 1975, film traje 1h i 35 minuta) - "The Jaws"

    uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss)

    režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)

    u 20:30h - "Znam šta ste radili prošlog leta" (SAD, 1997, film traje 1h i 45 minuta) - "I Know What You Did Last Summer"

    uloge: Dženifer Lav Hjuit (Jennifer Love Hewitt), Sara Mišel Gelar (Sarah Michelle Gellar)

    režija: Džim Gilespi (Jim Gillespie)

    • projekcija   • film   • ajkula   • znam šta ste radili prošlog leta   • kinoteka

    08.07. u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovenska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Neki to vole vruće" (SAD, 1959, film traje 2h i 1 minut) - "Some Like It Hot"

    uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis)

    režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)*

    u 20:30h - "Moj devojka" (SAD, 1991, film traje 1h i 42 minuta) - "My Girl"

    uloge: Mekoli Kalkin (Macaulay Culkin), Ana Člamski (Anna Chlumsky)

    režija: Hauard Zif (Howard Zieff)

    • projekcija   • film   • moja devojka    • neki to vole vruće   • kinoteka

    09.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova  @ Jugoslovenska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Smrt u Veneciji"  (ITA/FRA, 1971, film traje 2h i 10 minuta) - "Morte a Venezia"

    uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)

    režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

    u 20:30h - "Haloa - Praznik kurvi" (Jugoslavija 1988, film traje 2h)

    uloge: Neda Arnerić, Ranko Zidarić

    režija: Lordan Zafranović

    • projekcija   • film   • smrt u veneciji   • haloa - praznik kurvi   • kinoteka

    10.07. u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Američki grafiti" (SAD, 1973, film traje 1h i 50 minuta) - "American Gaffitti"

    uloge: Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss), Ron Hauard (Ron Howard)

    režija: Džordž Lukas (George Lucas)

    u 20:30h - "Bazen" (ITA/FRA, 1969, film traje 2h) - "La Piscine"

    uloge: Alen Delon (Alain Delon), Romi Šnajder (Romy Schneider)

    režija: Žak Dere (Jacqes Deray)

    • projekcija   • američki grafiti   • bazen   • kinoteka

    10.07. u 19h – Mićunov ćošak: „Bluz zapadnog Čikaga i Badi Gaj“ @ DKSG / Mala sala,

    • mićunov ćošak   • bluz zapadnog čikaga   • badi gaj   • dksg / mala sala

    11.07. u 18 i 20:30h Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Šunka šunka" (ŠPA, 1992, film traje 1h i 35 minuta) - "Jamón Jamón"

    uloge: Havijer Bardem (Javier Bardem), Penelope Krus (Penélope Cruz)

    režija: Bigas Luna (Bigas Luna)

    u 20:30h - "Noć bugija" (SAD, 1997, film traje 2h i 35 minuta) - "Boogie Nights"

    uloge: Mark Volberg (Mark Wahlberg), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)

    režija: Pol Tomas Anderson (Paul Thomas Anderson)

    • projekcija   • šunka šunka   • noć bugija  • kinoteka

    12.07. u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Opasne krivine" (ITA, 1962, film traje 1h i 45 minuta) - "Il sorpasso"

    uloge: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant)

    režija: Dino Rizi (Dino Risi)

    u 20:30h - "Ukradena lepota" (ITA/FRA/VB, 1996, film traje 1 i 58 minuta) - "Stealing Beauty"

    uloge: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)

    režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

    • projekcija   • opasne krivine    •ukradena lepota   • kinoteka

    13.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Noć iguane" (SAD, 1964, film traje 2h i 5 minuta) - "The Night of the Iguana"

    uloge: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis bTrintignant)

    režija: Dino Rizi (Dino Risi)

    u 20:30h - "Talentovani gospodin Ripli" (SAD, 1999, film traje 2h i 19 minuta) - "The Talented Mr. Ripley"

    uloge: Met Dejmon (Matt Damon), Džud Lo (Jude Law)

    režija: Entoni Mingela (Anthony Minghella)

    • projekcija   • noć iguane   • talentovani gospodin ripli   • kinoteka

    14.07. u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "XX Vek I ili 1900" (ITA/FRA, 1974 film traje 3h i 17 minuta, podeljen je u dva dela) - "Novecento"

    uloge: Robert De Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)

    režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

    u 20:30h - "XX vek II ili 1900" (ITA/FRA, 1974 film traje 3h i 17 minuta, podeljen je u dva dela) - "The Talented Mr. Ripley"

    uloge: Robert De Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)

    režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

    • projekcija   • xx vek I   • xx vek II   • kinoteka

    15.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Sedam i po" (Srbija 2006, film traje 2h i 46 minuta)

    uloge: Nikola Đuričko, Boris Milivojević

    režija: Miroslav Momčilović

    u 20:30h - "Malteški soko" (SAD, 1941, film traje 1h i 40 minuta) - "The Maltese Falcon"

    uloge: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Meri Astor (Mary Astor)

    režija: Džon Hjuston (John Huston)

    • projekcija   • sedam i po   • malteški soko   • kinoteka

    16.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Vizantijsko plavo" (Jugoslavija 1993, film traje 1h i 20 minuta)

    uloge: Katarina Žutić, Lazar Ristovski

    režija: Dragan Marinković

    u 20:30h - "Devet i po nedelja" (SAD, 1986, film traje 1h i 57 minuta) - "Nine 1/2 Weeks"

    uloge: Kim Bejsinger (Kim Basinger), Miki Rurk (Mickey Rourke)

    režija: Ejdrijen Lin (Adrian Lyne)

    • projekcija   • vizantijsko plavo   • devet i po nedelja   • kinoteka

    17.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Lijepe žene prolaze kroz grad" (Jugoslavija 1986, film traje 1h i 35 minuta)

    uloge: Ljuba Tadić, Rahela Ferari, Milena Dravić

    režija: Želimir Žilnik

    u 20:30h - "Teorema" (ITA, 1968, film traje 1h i 45 minuta) - "Teorema"

    uloge: Silvana Mangano (Silvana Mangano), Terens Stemp (Terence Stamp)

    režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

    • projekcija   • lijepe žene prolaze kroz grad   • teorema   • kinoteka

    18.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Misterije organizma" (Jugoslavija 1971, film traje 1h i 24 minuta)

    uloge: Milena Dravić, Jagoda Kaloper

    režija: Dušan Makavejev

    u 20:30h - "Afera Tomas Kraun" (SAD, 1999, film traje 1 i 53 minuta) - "The Thomas Crown Affair"

    uloge: Pirs Brosnan (Pierce Brosnan), Rene Ruso (Rene Russo)

    režija: Džon MekTirnan (John McTiernan)

    • projekcija   • misterije organizma   • afera tomas kraun   • kinoteka

    19.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Tajvanska kanasta" (Jugoslavija 1985, film traje 1h i 41 minut)

    uloge: Boris Komnenić, Neda Arnerić

    režija: Goran Marković

    u 20:30h - "Vrtoglavica" (SAD, 1958, film traje 2h i 8 minuta) - "Vertigo"

    uloge: Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)

    režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

    • projekcija   • tajvanska kanasta   • vrtoglavica   • kinoteka

    20.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Mlad i zdrav kao ruža" (Jugoslavija 1985, film traje 1h i 16 minuta)

    uloge: Petar Prličko, Tonči Bidan

    režija: Obrad Gluščević

    u 20:30h - "Velika očekivanja" (SAD, 1998, film traje 1h i 51 minuta) - "Great Expectations"

    uloge: Itan Hok (Ethan Hawke), Gvinet Paltrou (Gwyneth Paltrow)

    režija: Alfonso Kuaron (Alfonso Cuarón)

    • projekcija   • mlad i zdrav kao ruža   • velika očekvanja   • kinoteka

    21.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Kapetan Mikula mali" (Jugoslavija, 1974, film traje 1h i 35 minuta)

    uloge: Petar Prličko, Tonči Bidan

    režija: Obrad Gluščević

    u 20:30h - "Tramvaj zvani želja" (SAD, 1951, film traje 2h i 2  minuta) - "A Streetcar Named Desire"

    uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Vivijen Li (Vivien Leigh)

    režija: Elia Kazan (Elia Kazan)

    • projekcija   • kapetan mikula mali   • travmaj zvani želja   • kinoteka

    22.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Dobar dan tugo" (SAD/VB, 1958, film traje 1h i 34 minuta) - "Bonjour tristesse"

    uloge: Debora Kar (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)

    režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

    u 20:30h - "Tačka prekida" (JAP/SAD, 1991, film traje 2h i 2 minuta) - "Point Break"

    uloge: Kianu Rivs (Keanu Reeves), Patrik Svejzi (Patrick Swayze)

    režija: Ketrin Bigelou (Kathryn Bigelow)

    • projekcija   • dobar dan tugo   • tačka prekida  • kinoteka

    23.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Sladak život" (ITA/FRA, 1960, film traje 2h i 54 minuta) - "La Dolce Vita"

    uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Anita Ekberg (Anita Ekberg)

    režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

    u 20:30h - "Veliko plavetnilo" (FRA/SAD/ITA, 1988, film traje 2h i 48 minuta) - "Le Grande Bleu / The Big Blue"

    uloge: Žan-Mark Bar (Jean-Marc Barr), Žan Reno (Jean Reno)

    režija: Lik Beson (Luc Besson)

    • projekcija   • sladak život   • veliko plavetnilo   • kinoteka

    24.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Vikend s mrtvacem" (SAD, 1989, film traje 1h i 37 minuta) - "Weekend at Bernie’s"

    uloge: Endrju MekKarti (Andrew McCarthy), Džonatan Silverman (Jonathan Silverman)

    režija: Ted Kočif (Ted Kotcheff)

    u 20:30h - "Praznik u Rimu" (SAD, 1953, film traje 1h i 58 minuta) - "Roman Holiday"

    uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Gregori Pek (Gregory Peck)

    režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

    • projekcija   • vikend s mrtvacem   • praznik u rimu   • kinoteka

    25.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Dama iz Šangaja" (SAD, 1947, film traje 1h i 28 minuta) - "The Lady from Shanghai"

    uloge: Rita Hejvort (Rita Haywarth), Orson Vels (Orson Welles)

    režija: Orson Vels (Orson Welles)

    u 20:30h - "Brilijantin" (SAD, 1978, film traje 1h i 50 minuta) - "Grease"

    uloge: Olivija Njutn-Džon (Olivia Newton-John), Džon Travolta (John Travolta)

    režija: Rendal Klajser (Randal Kleiser)

    • projekcija   • dama iz šangaja   • brilijantin   • kinoteka

    26.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Ostani uz mene" (SAD, 1986, film traje 1h i 28 minuta) - "Stand By Me"

    uloge: River Feniks (River Phoenix), Kori Feldman (Corey Feldman)

    režija: Rob Rajner (Rob Reiner)

    u 20:30h - "U zenitu sunca" (FRA/ITA, 1960, film traje 1h i 55 minuta) - "Plein soleil"

    uloge: Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)

    režija: Rene Kleman (René Clément)

    • projekcija   • dama iz šangaja   • brilijantin   • kinoteka

    27.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Diplomac" (SAD, 1967, film traje 1h i 46 minuta) - "The Graduate"

    uloge: Dastin Hofman (Dustin Hoffman), En Benkroft (Anne Bancroft)

    režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

    u 20:30h - "Kvaka 22" (SAD, 1970, film traje 2h i 2 minuta) - "Catch 22"

    uloge: Alan Arkin (Alan Arkin), Martin Balsam (Martin Balsam)

    režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

    • projekcija   • dama iz šangaja   • brilijantin   • kinoteka

    28.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Ljubav u Barseloni" (ŠPA/SAD, 2008, film traje 1h i 36 minuta) - "Vicky Cristina Barcelona "

    uloge: Skarlet Johanson (Scarlett Johansson), Rebeka Hol (Rebecca Hall)

    režija: Vudi Alen (Woody Allen)

    u 20:30h - "Šest dana juna" (Jugoslavija, 1985, film traje 1h i 30 minuta)

    uloge: Nebojša Krstić, Cintija Ašpreger

    režija: Dinko Tucaković

    • projekcija   • ljubav u barseloni   • šest dana juna   • kinoteka

    29.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Gospodin Ilot na odmoru" (FRA, 1953, film traje 1h i 23 minuta) - "Les vacances de Monsieur Hulot"

    uloge: Žak Tati (Jacques Tati), Andre Duboa (André Dubois)

    režija: Žak Tati (Jacques Tati)

    u 20:30h - "Dugo toplo leto" (SAD, 1958, film traje 1h i 55 minuta) - "Long Hot Summer"

    uloge: Pol Njumen (Paul Newman), Orson Vels (Orson Welles)

    režija: Martin Rit (Martin Ritt)

    • projekcija   • gospodin ilot na odmoru   • dugo toplo leto   • kinoteka

    30.07 u 18 i 20:30h – Projekcija filmova @ Jugoslovneska kinoteka,

    Program:

    u 18h - "Afrička kraljica" (SAD, 1951, film traje 1h i 45 minuta) - "The African Queen"

    uloge: Ketrin Hepbern (Katherine Hepburn), Hemfri Bogart (Humphrey Bogart)

    režija: Džon Hjuston (John Houston)

    u 20:30h - "Plava laguna" (SAD, 1980, film traje 1h i 44 minuta) - "The Blue Lagoon"

    uloge: Bruk Šilds (Brooke Shields), Kristofer Etkins (Christopher Atkins)

    režija: Rendal Klajser (Randal Kleiser)

    • projekcija   • dama iz šangaja   • brilijantin   • kinoteka

  • FESTIVALI

    01. - 12.07 Otvaranje Kotorsko festivala pozorišta za decu (program festivala možete videti ovde: http://www.kotorskifestival.me/) @ Kotor,

    • festival   • pozorište za decu   • kotor

    01.07 u 10h - 19. Afro festival 2017 (program festivala možete pogledati ovde: http://www.museumofafricanart.org)  @ Muzej Afričke umetnosti,

    • afro   • festival   • muzej  • afričke umetnosti

    01. - 03.07 od 18h - Kino Region – Novi Bosanski film (raspored projekcija filova možete pogledati ovde: http://www.domomladine.org/filmovi/kino-region-novi-bosanski-film/) @ DOB / Velika sala,

    • kino region   • festival   • novi bosanski film   • dob/ velika sala

    05.07 u 21h - Festival u gostima – Bašta fest @  DKSG / Amfiteatar,

    • festival   • gost   • bašta fest   • dksg / amfiteatar

    05.07 u 20:30h - 31. Grad Teatar cBudva (program festivala možete pogledati ovde: http://www.gradteatar.me)  @ Budva, Crna Gora ,

    • grad   • teatar budva   • festival

    22.-24.07 - Aero Rock festival (nešto više o ovom festivalu možete pogledati na: http://www.arf.rs/) @ Kraljevo,

    • aero   • rock   • kraljevo   • kraljevo

    28 .07. u 21h – 8. Foam Fest (nešto više o festivalu možete videti na: http://eco.rs/) @ Ruma,

    • foam   • fest  • ruma

    28. - 30.07 – Šabački letnji festival (program festivala možete videti ovde: http://sabackiletnjifestival.com/2017/) @ Šabac / Šabačka tvrđava,

    • letnji   • šabački   • festival   •šabačka tvrđava

    28. - 30.07 –  Park fest @ Užice,

    • park   • fest   • festival   • užice

  • POZORIŠTE

    01. 07 u 11h – Dečija predstava „Vitamini zdravi fini“ u okviru programa 26. Belefa @ SKC bašta,

    • dečija   • predstava   • vitamini zdravi fini   • skc / bašta

    01.07 u 21h - Predstava „Touch of madness“ (cena ulaznice: 500 dinara) @ DOB / Amerikana,

    • predstava   • touch of madness  • dob   • amerikana

    01.07 u 21h - Predstava Kriyative Theatre Indija „Tako gde senka nestaje“ u okviru programa 26. Belefa @ SKC bašta,

    • predstava   • tako gde senka nestaje   • kriyative theatre indija   • skc bašta

    03.07 u 21h - Muzička predstava „Da i Re“ u okviru programa 26. Belefa @  Bašta SKC,

    • muzička   • predstava   • da i re   • bašta skc

    04.07 u 21h - Predstava Dah teatra : „Žena dade“ u okvir programa 26. Belefa @ Bašta SKC,

    • predstava    • dah teatar   • žena dade   • belef   • bašta skc

    09.07 u 21h - Koreodrama “Navah“ Muhir Sajid (Egipat, cena ulaznice: 300 dinara) u okviru programa 26. Belefa @ Velika sala SKC,

    • koreodrama   • navah   • belef   • skc

    11.- 17.07. u 21h – Preformans „Snežana i sedam smrtnih grehova“ u okviru programa 26. Belefa @ Galerijski prostor SKC,

    • preforman   • snežana i sedam smrtnih grehova   • skc

    11.07 u 20h – Predstava „Udaj se muški“ (cena ulaznice: 300 dinara) u okviru programa 26. Belefa @ Bašta SKC,

    • predstava   • udaj se muški   • belef   •skc bašta

  • KNJIGE

    04. 07 u 19h – Razgovori u knjižari: Promocija knjige “ Beogradska beležnica” autora: Siniše Stanojevića @ DOB / Glavni hol,

    • razgovori u knjižari   • promocija knjige   • beogradska beležnica   • dob / glavni hol

Podelite ovu stranu:

© 2016-2017  Sva prava su zadržana od strane Basic magazina.